Menu
ZUŠ J. Slavíka, Hořovice

Výsledky okresního kola soutěže MŠMT v Komorní hře

Výsledky okresního kola soutěže MŠMT v Komorní hře 1

Dnes ve středu 15. února v dopoledních hodinách získalo 5 souborů z naší školy v soutěži v komorní hře s převahou dechových/smyčcových nástrojů 5 prvních míst. Z toho 4 soubory postoupili dále do krajských kolo.
Velkou radost nám udělali především všichni!
Gratulujeme!

 

I letošní rok se žáci ZUŠ Hořovice účastnili okresní kola ve hře na hudební nástroje na domácí půdě v sále hořovické radnice. Soutěž se konala ve středu 15. února v dopoledních hodinách a to v kategoriích soutěže komorní hry s převahou dechových nástrojů a komorní hry s převahou smyčcových nástrojů.

Před zraky 3členné odborné poroty, ve které zasedli pedagogové ze ZUŠ Beroun, ZUŠ Zbiroh a ZUŠ Rokycany, se postupně představilo svými výkony 5 souborů z naší školy, které nakonec obdrželo nádherná první místa. Soutěž byla postupová a tak jako bonus se 4 souborům podařilo postoupit do kola krajského, které se uskuteční s měsíčním odstupem 14. března v Nymburce (dechové nástroje) a 30. března v Mladé Boleslavi (smyčcové nástroje).

Velkou radost nám udělali především všichni naši žáci, kteří i v posledních dnech před soutěží dokázali dotáhnout náročný repertoár. Jmenovitě, soubor pod vedením pí uč. Anety Prokopové - Kvarteto příčných fléten (Jan Jeřábek, Anna Komínková, Aneta Stoličná a Klára Šebestová), pod vedením pí uč. Evy Gembické - Soubor dřevěných dechových nástrojů (Josef Křemen, Anna Švihnosová, Tomáš Chvojka, Ondřej Lorenc), pod vedením pí uč. Elišky Chaloupkové - Houslové duo (Klára Mufová, Alžběta Hatinová), Houslové trio (Daniel Rácz, Filip Kolenko, Jan Kobylka), Houslové kvarteto (Marianna Hofmanová, Adriana Křížová, Alžběta Pekárková, Magdaléna Lukavská).

Všem souborům gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Datum vložení: 15. 2. 2023 15:44
Datum poslední aktualizace: 19. 2. 2023 22:38
Autor: Správce Webu

Partneři