Miniband

Od školního roku 2023/2024 nově vznikl na naší škole Miniband, který navazuje na dlouholetou tradici předchozího fungování. Název vymysleli původní zakladatelé (Hana a Václav Chaloupkovi), kteří se vedení souboru věnovali spoustu let v ZUŠ (Dubí, Zbiroh) a vzniklo mnoho krásných aranží. Pomyslné žezlo převzala Eliška Chaloupková (vyučující na naší škole hře na housle, violu a zobcovou flétnu) společně s paní učitelkou Anežkou Beščecovou (vyučující hře na kytaru a ukulele).

Miniband je příprava mladších dětí na hru v kapelách, komorních uskupení a orchestrech. Žáci si zde tříbí smysl pro souhru, spolupráci, intonaci. Učí se poslouchat jeden druhého a dohromady hrají nejrůznější skladby a moderní písně ušité jim přímo na míru. Nástrojové obsazení je velmi rozmanité.