Do nového šk. roku 2023/2024 máme povolenou vyšší kapacitu žáků!

Po letech, kdy škola musela odmítat nové šikovné žáky v důsledku nedostatku volných míst, se situaci podařilo zvrátit. Povedlo se nám přesvědčit MŠMT ČR a získali jsme tak vyšší počet o 110 žáků v celkové povolené kapacitě školy.

Do nového šk.roku škola může celkově pojmout až 340 žáků do budovy v Hořovicích a na pobočce v Žebráku.

V novodobé historii (od roku 1990) se kapacita školy prakticky nezměnila. Tato změna tak reaguje především na dlouhodobý zájem o studium uměleckých oborů v našem regionu a spádové oblasti Hořovicka, kdy se např. v loňském roce zúčastnilo přijímacích zkoušek 119 žáků, z nichž úspěšných 55 žáků škola nemohla přijmout.

Škola je připravena tuto kapacitu naplnit ve svých současných prostorách. V loňském roce byl dokončen přesun a rekonstrukce tříd na Žebráku. V Hořovicích se připravuje jedna nová třída, která vznikne v prostorách původního skladu v přízemí budovy.

Většinu nových šikovných žáků bychom pak rádi uvítali především v kolektivní výuce - tanečního, výtvarného a hudebního oboru (sborový, komorní zpěv). S navýšením individuální výuky hudebních nástrojů a zpěvu však také počítáme.

Další zásadní změny v pravidlech přijímání žáků do šk. roku 2023/2024 nejsou známy. Rádi tak u nás přivítáme každého ve věku od 5 do 18 let - s opravdovým zájmem o studium.

Datum vložení: 13. 3. 2023 11:27
Datum poslední aktualizace: 13. 3. 2023 14:42