16.02.2014 21:38

Žáci ZUŠ v Žebráku soutěžili v republikovém finále Dětské Porty

V pátek 31.1.2014 se pod vedením pí.uč. Lenky Jandové představili žáci ze základní umělecké školy v Žebráku na republikovém finále Dětské porty, které se již poněkolikáté uskutečnilo v prostorách pražského divadla Za plotem. ZUŠ reprezentovali žáci dětského sboru ZVONEK společně s paní učitelkou v kategorii „Skupina dětí do 15 let“ a duo K+K ve složení Klára a Karolína Kuncovi. Soutěžilo se celý den a již od rána, kdy se cestovalo speciálně vypraveným autobusem, panovala mezi všemi dobrá nálada.  V autobuse bylo místo i pro doprovod rodičů, jež si udělali čas a prožívali nádherné okamžiky se svými dětmi.

Soutěž Dětská porta má každoročně vysokou úroveň jak v jednotlivcích, tak v souborech, a k tomu letošnímu ročníku navíc patřilo speciální vystoupení skladatele Jaroslava Uhlíře, jenž rozezpíval všechny v sále.

Ačkoli se v silné konkurenci z celé republiky naši žáci na stupně vítězů neprobojovali, předvedli skvělý výkon a za to si zaslouží velkou pochvalu… Úspěchem je již samotný postup z oblastního kola, které se uskutečnilo na začátku prosince v sále Radnice v Hořovicích.

Všem soutěžícím gratulujeme!

Ředitel ZUŠ BcA. Jakub Albrecht