20.12.2019 18:09

ÚSPĚŠNÝ PĚVECKÝ ADVENT

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové úspěšně pokračují ve svých hudebních projektech. 

Již v samém závěru listopadu 2019 se třída Květuše Ernestové poprvé zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže pro klasické pěvce od 6 do 26 let v Olomouci. V náročné dvoukolové soutěži pěvců do 16 let vyzpíval Filip Strejc úžasnou 3.cenu, v jednokolových soutěžích pro mladší pěvce uspěli Martin Jirák (3. cena), Nela Kratochvílová (Čestné uznání), Tobias Rosenbaum (Čestné uznání). V soutěži, které se zúčastnilo na 150 pěvců, zpívala také Markéta Žílová. 

Prvním adventním vystoupením Komorního pěveckého souboru Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice bylo tradiční předvánoční zastavení s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby v Domově Na Výsluní v Hořovicích. Na začátku koncertu, který byl součástí projektu Česko zpívá koledy s Deníkem 2019, uctili všichni přítomní minutou ticha památku obětí v ostravské nemocnici, stejně jako na tisíci míst v České republice a třinácti v zahraničí. 

Náročnou přípravu na vánoční koncertní maraton zahájili hořovičtí pěvci v neděli 15. prosince 2019 Pobožností za „RYBOVKU“ v kostele sv. Prokopa v Praze na Sladkovského náměstí a generální zkouškou spojených orchestrů a sborů v aule Gymnázia Karla Sladkovského pod taktovkou P. Mgr. Václava Revendy.

 

—————

Zpět


 
Kontakt            

Palackého náměstí 253/4
268 01 Hořovice
+420 311 512 036
ePodatelna:bottom
Datová schránka-ID: afjxinc