16.04.2018 16:09

Úspěch kapely HORband v partnerském městě GAU-ALGESHEIM

Po dlouhých přípravách se podařilo ZUŠ Hořovice aktivně se zapojit do partnerského programu vzájemné spolupráce a vystoupit v německém GAU-ALGESHEIM.

V pátek 6. dubna v 8 hodin ráno přistavil pan Václav Hrabák svůj mikrobus před hořovickou radnicí, do kterého 15 členů kapely HORband hbitě naložilo hudební nástroje a zavazadla. Směr cesty byl Porýní-Falc. U mikrobusu jsme se potkali také s paní Martincovou, která vše obratně přeložila, když bylo potřeba. Po příjezdu na místní radnici v GAU-Algesheim se nám dostalo vřelého přivítání od pana starosty a dalších pánů radních. Bylo pro nás připraveno malé občerstvení a trochu historie o partnerském městě. Poté jsme již putovali do místních rodin, které se na dva dny staly naším domovem. Další den po vydatné snídani, jsme vyrazili na prohlídku města a okolí, která byla zakončena v muzeu cyklistiky (kolové), v němž jsme nalezli také předměty, které patřili 15násobným mistrům světa v kolové bratrům Pospíšilovým. Po obědě v restauraci jsme se prošli po břehu Rýna a schladili letní teploty zmrzlinou. Poté už nás čekalo jen zahrát. Koncert se konal v 19 hodin v místní hale cyklistiky. Připraveno jsme měli 11 skladeb, které jsme doplnili přídavkem Mack the knife. Již při poslední písni publikum aplaudovalo a tleskalo ve stoje. Atmosféra byla navíc umocněna dobrou náladou a skvělou péčí ze strany hostitelů. V neděli ráno nás čekala dlouhá cesta zpět do Hořovic, ale i to nás neodradilo, abychom po cestě zastavili a trochu ujedli z ohromného dárkového koše. 

Velký dík patří městu Hořovice, které naší škole přispělo na dopravu, na provedení koncertu a na prohloubení vzájemné spolupráce. Děkuji všem za skvělý zážitek.

BcA. Jakub Albrecht,
ředitel ZUŠ Josefa Slavíka Hořovice

 

—————

Zpět


 
Kontakt            

Palackého náměstí 253/4
268 01 Hořovice
+420 311 512 036
ePodatelna:bottom
Datová schránka-ID: afjxinc