04.03.2015 08:30

Úspěch dětského baletu

V sobotu 24. a v neděli 25. 1. 2015 probíhala v Praze v krásných prostorách Kaiserštejnského paláce mezinárodní Umělecká soutěž ALLEGRO. Této soutěže se zúčastnili i žáci tanečního oddělení ze ZUŠ Josefa Slavíka Hořovice pod vedením MgA. et Mgr. Terezie Dudové. Baletní soubor BABY BALET v 1. kategorii skupinových výstupů získal 1. místo a úspěch slavily i starší děvčata ve 3. kategorii, která také obdržela za své tři choreografie 1. místo. Soutěž byla o to zajímavější, že se konala ve dvou dnech, každý den jedno kolo a byla vyřazovací. Děvčata si vedla báječně, a tudíž jim patří velké gratulace za vynikající výkon.

Druhý velký úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Dne 10. 2. 2015 se na ZUŠ Václava Talicha v Berouně konalo okresní kolo taneční soutěže pořádané MŠMT, kde škola vyslala dvě choreografie, KLOKANA a KELTSKÝ TANEC. Obě choreografie se porotě líbily a žáci si vybojovali postup do krajského kola, které se bude konat 10. 4. 2015 v Selesiánském divadle v Praze.

Zatím jediný chlapec si vysloužil velké uznání poroty, které bylo oceněno pozváním od emeritní sólistky Plzeňského baletního souboru paní Bohumily Mejcharové (členky poroty) do velkého divadla J. K. Tyla v Plzni na Mezinárodní galakoncert baletních škol, kterého se účastní nejlepší laureáti soutěží v amatérském klasickém tanci z EU. Upřímně tímto gratulujeme a přejeme všem tanečníkům mnoho štěstí v jejich dalším uměleckém vyžití.

Foto: Archiv ZUŠ Václava Talicha Beroun