29.04.2022 16:00

TVOŘÍME SRDCEM - Vernisáž výstavy v předsálí SENÁTU ČR

Ve úterý 29. března se uskutečnila dlouho odkládaná vernisáž výstavy žáků výtvarného oboru s názvem TVOŘÍME SRDCEM, která je instalována v reprezentativních prostorách SENÁTU ČR v Praze. Patronem této zatím ojedinělé akce naší školy je místopředseda Senátu Parlamentu ČR pan Jiří Oberfalzer, který má nad touto celou akcí záštitu a osobně vernisáž také uvedl.

Na výstavě se podílelo všech 30 žáků výtvarného oboru ve věku od  6 do 15 let. Svá díla tvořili na rozličné náměty , např. Kresebná studie zvířete; Obyvatel a jeho netradiční příbytek; Tři králové; Kočičí stron; Jídlo aj. Mladí výtvarníci přitom použili odlišné výtvarné techniky: perokresba, malba anelyniovými barvami, malba temperami a akrylovými barvami, kombinovaná technika a v neposlední řadě také kašírování a modelování hmotou ze směsi lepidel. Na kvalitu zpracování dohlíží a dále žáky směruje paní Mgr. Barbora Albrechtová, která s malými přestávkami vede výtvarný obor od jeho založení od roku 2014.

Vernisáž ve Valdštejnské jízdárně zahájil precizním provedením houslový soubor pod vedením Elišky Chaloupkové, se kterým všichni hosté společně (omezeno na 50) absolvovali prohlídku dalších neveřejných prostor Senátu. Pozvánku na vernisáž přijal také vážený malíř Podbrdska pan Václav Šesták se ženou Martou, čehož si velmi vážíme.

Ačkoli je výstava neveřejná, výtvarná díla jsou zde vystaveny před zraky mnoha senátorů a dalších význačných lidí a to do 11. dubna 2022. Samotná výtvarná díla a mnoho dalších bude k vidění také na výstavě u nás v Hořovicích od 26. května v budově Městského úřadu na Palackého náměstí. Další fotografie jsou k dispozici na facebooku nebo přímo na stránkách Senátu ČR pod odkazem https://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=28885