16.06.2017 21:18

Projekt ZUŠ OPEN

Letošním rokem se naše škola připojila k iniciativě naší přední pěvkyně Magdalény Kožené, podpořit základní umělecké vzdělávání. Projekt ZUŠ OPEN, který je výsledkem této iniciativy, se stal happeningem na celostátní úrovni. Na naší ZUŠ jsme tedy dali síly dohromady a připravili pestrý kulturní program, který jsme prezentovali stejně jako 337 dalších ZUŠ v republice, v úterý 30. května 2017.

Během školního roku, kdy jsme přemýšleli, jak ukázat všechny obory veřejnosti, a zároveň vše zasadit a skloubit do běžného provozu ZUŠ, se vytříbil tento program, a nakonec s drobnými změnami (tzv. na poslední chvíli) se jej povedlo zrealizovat.

1. Dopoledne jsme od 10 a znova od 11 hodin vystupovali pro MŠ a ZŠ Hořovice v sále Hořovické radnice. Předškolákům a žákům 1. Tříd zatančili, zahráli a zazpívali: Pěvecký sbor ZVONEK pí uč. Barbory Janečkové, žáci tanečního oboru pí uč. Venduly Dědové v choreografii O KAPKÁCH, zpěvačka Lucie Benešová a Jan Jeřábek za doprovodu pí uč. Marie Fajfrlíkové, houslisté pí uč. Elišky Chaloupkové v programu pohádkových písní a LIDOVÝ SOUBOR složený z tanečníků, komorního souboru malých pěvců Květuše Ernestové a do třetice hudebníků (housle, flétna, klarinet, kytara, ozvučná dřívka).

2. Výstava výtvarného oboru pí uč. Barbory Albrechtové s akční tvorbou žáků začala od 14 a končila v 17. hodin v areálu Starého zámku Hořovice (1. patro nad knihovnou). Samotná akce začala v dostatečném předstihu přípravou všech pomůcek a především velkoformátové látky, na kterou žáci ztvárňovali díla na motivy osoby houslového virtuosa Josefa Slavíka a naší školní budovy v Hořovicích.  Akce byla přístupná veřejnosti, kdy se v průběhu 3 hodin postupně střídaly skupinky návštěvníků.

3. Poslední „třešničkou“ bylo vystoupení našeho školního orchestru, který si po dvou letech existence zvolil nový název HORband. Složení zůstalo téměř neměnné. Repertoár skladeb se za poslední rok ještě více rozrostl a aranže se posunuly k těm ještě náročnějším. Kromě rock, pop a swing repertoáru zahrála kapela ZUŠ také filmovou hudbu či dvě autorské skladby kytaristy a aranžéra kapely pana Dalibora Procházky. Koncert HORbandu se konal v sále Hořovické radnice od 17 hodin.

Děkuji učitelům, žákům a všem ostatním, kteří svým přičiněním pomohli prožít krásné okamžiky a přispěli tak k dobré prezentaci naší ZUŠ v Hořovicích.
BcA. Jakub Albrecht, ředitel školy

 

—————

Zpět


 
Kontakt            

Palackého náměstí 253/4
268 01 Hořovice
+420 311 512 036
ePodatelna:bottom
Datová schránka-ID: afjxinc