14.02.2017 11:49

PĚVECKÉ SOUTĚŽE 2017 ZAHÁJENY....

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše
Ernestové  zahájili ve druhé polovině ledna 2017 svůj tradiční soutěžní umělecký maraton.
    V sobotu 21.ledna 2017 a v nědeli 22.ledna 2017 absolvovali již popáté uměleckou soutěž            s mezinárodní účastí ALLEGRO 2017 v sále Emy Destinnové Kaiserštejského paláce na Malostranském náměstí v Praze.
   V kategorii BABY A ( solo zpěv, 0 až 5 let ) získaly 1.ceny  tříletá ADA ROOKS , ELIŠKA ČERVENKOVÁ (4)  a NORA ROOKS (5) , v kategorii 1 A ( solo zpěv klasika, 6 až 7 let  ) vyzpívaly 3. ceny
Čestné uznání.
2. cenu a DUO ZUŠ  JOSEFA SLAVÍKA HOŘOVICE ( MARTIN JIRÁK a FILIP STREJC )
získalo v kategorii 3 C ( zpěv solo klasika , do 13 let) úžasnou 3.cenu.
   Na koncert vítězů  nominovala  mezinárodní porota, kterou tvořili dirigenti  a skladatelé V.SHUKLINA, CH. IWASAKI a M. VODA, multiinstrumentalista P. KUŽVART( Chinaski),
operní režisér L.CUKR a operní pěvkyně P.ZUMROVÁ ( Hudební akademie Praha),
D. ŠTĚPÁNOVÁ ( Konzervatoř J.Deyla), J. CHALOUPKOVÁ (Konzervatoř Pardubice),
pop, 12 až 15 let).

GRATULUJEME.
   Žáci z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové zahájili ve druhé polovině ledna 2017 svůj tradiční soutěžní umělecký maraton. V sobotu 21.ledna 2017 a v nědeli 22.ledna 2017 absolvovali již popáté uměleckou soutěž s mezinárodní účastí ALLEGRO 2017 v sále Emy Destinnové Kaiserštejského paláce na Malostranském náměstí v Praze.
   V kategorii BABY A ( solo zpěv, 0 až 5 let ) získaly 1.ceny  ELIŠKA ČERVENKOVÁ (4)  a NORA ROOKS (5) , v kategorii 1 A ( solo zpěv klasika, 6 až 7 let  ) vyzpívaly 3. ceny JULIE LIŠKOVÁ (6) A ŠÁRKA ČERVENKOVÁ (7),  a zvítězil MARTIN JIRÁK (7).  V kategorii 2 A ( solo zpěv klasika , 8 až 9 let) obdržel za svůj výkon FERDINAND LIŠKA(8) Čestné uznání.
   V komorním zpěvu vybojoval KOMORNÍ SOUBOR I v kategorii 1 A  ( zpěv klasika do 8 let) 2. cenu a DUO ZUŠ JOSEFA SLAVÍKA HOŘOVICE ( MARTIN JIRÁK a FILIP STREJC ) získalo v kategorii 3 C ( zpěv solo klasika , do 13 let) úžasnou 3.cenu.
   V muzikálovém zpěvu obdržel v kategorii 3 C  MUSICALTEAM JUNIOR s FILIPEM STREJCEM 2. cenu za provedení 3 písní z dětského anglického muzikálu POPELKA ( produkce Hudební akademie Praha PZ) a v kategorii 4 C ( do 18 let ) zvítězil MUSICALTEAM MASTERS s EVOU ŘEZÁČOVOU a FILIPEM STREJCEM s písněni ze standard original muzikálu Andrew Lloyd Webbera JOSEPH AND THE AMAZING TECHNICOLOR DREAMCOAT( produkce Hudební akaademie Praha PZ).
   Na koncert vítězů  nominovala mezinárodní porota, kterou tvořili dirigenti  a skladatelé V.SHUKLINA, CH. IWASAKI a M. VODA, multiinstrumentalista P. KUŽVART( Chinaski), operní režisér L.CUKR a operní pěvkyně P.ZUMROVÁ ( Hudební akademie Praha), D. ŠTĚPÁNOVÁ ( Konzervatoř J.Deyla), J. CHALOUPKOVÁ (Konzervatoř Pardubice), M. BAUEROVÁ (Mezinárodní konzervatoř Praha) a R. NACHTIGALLOVÁ( Mozart festival Praha)  MARTINA JIRÁKA s jevištní kreací PAN TAU.

V pátek  10. února 2017 se ve velkém sále Domu dětí a mládeže v Mělníku uskutečnilo krajské kolo pěvecké soutěže pro děti a mládež do 15 let  KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2017. Hořovice reprezentovali Martin Jirák, Šárka Červenková a Tereza Ševítová v kategorii A2 ( solo zpěv klasika, 6 až 11 let) , Filip Strejc a Pavlína Vokáčová v hlavní kategorii C 1 ( solo zpěv klasika, 12 až 15 let ) a Erika Řechtáčková a Emma Jánská v kategorii C 2 ( solo zpěv pop, 12 až 15 let).
   Vynikajícího úspěchu dosáhl MARTIN JIRÁK (7) , který výborným výkonem obhájil své loňské prvenství v kategorii A 2 , v kategorii C 1 ocenila porota 2.cenou přesvědčivý výkon FILIPA STREJCE (13). Oba pánové , držitelé ocenění Hořovický Talent 2016, budou Středočeský kraj reprezentovat v celostátním kole prestižní pěvecké soutěže v Karlových Varech v druhé polovině března 2017.

GRATULUJEME!!!