04.04.2018 12:21

PĚVECKÉ MEDAILOBRANÍ

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše ERNESTOVÉ odstartovali svůj tradiční jarní soutěžní maraton již v lednu 2018.V závěru prvního měsíce nového roku absolvovali v sále Emy Destinnové Kaiserštejnského pálace v Praze na Malé Straně po šesté uměleckou soutěž s mezinárodní účastí ALLEGRO 2018. Oceněni byli ve svých věkových kategoriích soloví pěvci Ema Procházková (1. cena), Štěpán Novotný (2. cena), Martin Jirák (2.cena), Ema Daňková (2.cena), Tereza Ševítová (Čestné uznání), a Markéta Žílová a Filip Strejc získali Diplom za účast v soutěži. Komorní sestava mladších žáků byla oceněna 1.místem, starší žáci získali v komorním zpěvu 2.cenu.

Vyjímečného úspěchu dosáhli hořovičtí pěvci v krajském kole prestižní soutěže pro děti a mládež do 15 let KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2018, které se uskutečnilo v pátek 9. února 2018 v divadelním sále DDM Mělník. Do celostátního kola soutěže, která se těší mimořádnému zájmu veřejnosti, tisku, rozhlasu a televize, bylo za Středočeský kraj nominováno pět hořovických pěvců z celkového počtu deseti delegovaných vítězů jednotlivých kategorií, Julie Lišková, Filip Strejc, Pavlína Vokáčová, Erika Řechtáčková a trojnásobný vítěz krajského kola této soutěže Martin Jirák.

Ve středu 28. února 2018 v okresním kole soutěže Základních uměleckých škol MŠMT v solovém a komorním zpěvu uspěli ve svých kategoriích Tereza Ševítová (2.cena), Ferdinand Liška (1.cena), Julie Lišková (1.cena s postupem), Martin Jirák (1.cena s postupem a zvláštní cena poroty), Pavlína Vokáčová (1.cena) a Filip Strejc (1.cena s postupem). Postupující vítězili také v krajském kole této soutěže 21. března a 22.března 2018 v Benátkách nad Jizerou. Martin Jirák získal 2.cenu, Julie Lišková Čestné uznání a Filip Strejc 2.cenu.

O prvním jarním čtvrtku, 22. března 2018, stihli hořovičtí pěvci ještě navštívit finále XXX. ročníku celostátního hudebního festivalu JARNÍ PETRKLÍČ 2018, jež se pod záštitou děkana pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze konalo v kulturním domě Krakov v Praze – Bohnicích. Martin Jirák obhájil v kategorii mladších zpěváků loňskou 2.cenu, Uznání a poděkování za potěšení muzicírováním získali Julie Lišková (klavír) a Ferdinand Liška (zpěv), Komorní pěvecký soubor byl oceněn za pásmo písní Indiánů kmene Hopi The Earth is My Mother 3.cenou,Pavlína Vokáčová 3.cenou,  a vítězem a držitelem zlaté stuhy se stal v hlavní pěvecké solové kategorii Filip Strejc.

V sobotu 24.března 2018 proběhla ve velkém sále ZUŠ Rokycany již XXVII. soutěžní přehlídka zpěváčků lidových písní Plzeňského kraje LIDOVÁ PÍSEŇ Rokycany 2018. Ze dvanácti hořovických účastníků získala 3.cenu Ema Procházková, a již po čtvrté, tentokrát třetí cenou, byl odměněn Filip Strejc.

Nejlepší čeští a moravští „SKŘIVÁNCI“ se utkali ve dnech 26. až 28. března 2018 v celostátním kole v Karlových Varech. Z pěti nominovaných hořovických pěvců po třetí v řadě uspěl Martin Jirák a do Hořovic přivezl 3.cenu. Pro tohoto devítiletého úspěšného pěvce bude zajímavou zkušeností i účast v semifinále XII. ročníku prestižní pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ.

Gratulujeme!