15.02.2017 11:58

Okresní kolo soutěže MŠMT ve hře na klavír, Beroun

Ve středu 15. února 2017 se konalo v sálku ZUŠ Václava Talicha Beroun okresní kolo MŠMT ve hře na klavír. Z celkových 18 přihlášených soutěžících ze ZUŠ Beroun, ZUŠ Hořovice a ze soukromé ZUŠ Králův Dvůr si 5 žáků vybojovalo postup do krajského kola. Z naší školy postupuje do dalších kol z 1. místa Ondřej Lorenc (10 let, 3. kategorie), a Markéta Hošková (16 let, 9. Kategorie), která získala nejvyšší počet bodů a stala se absolutní vítězkou soutěže. Vítězové okresního kola pak změří síly 15. března v ZUŠ Nymburk s dalšími vynikajícími žáky z okresních kol Středočeského kraje.

Umístění dalších našich žáků jsou také velmi pěkná. Důvodem je i fakt, že úroveň okresního kola byla dle poroty vysoká.

Na 2. místě se umístili v různých kategoriích - Simona Švarcová, Klára Slunečková, Jan Mastný a na 3. místě pak Magdaléna Martincová, Karolína Kuncová. Žáci jsou jsou z klavírních tříd pí uč. Fajfrlíkové, Jandové, kterým také náleží uznání za přípravu k soutěži.

Všem moc gratulujeme a vítězům držíme palce v dalších kolech!!!

Autor fotografií: propůjčeno ze ZUŠ Beroun