23.02.2017 12:40

Okresní kolo soutěže MŠMT, SMYČCOVÉ NÁSTROJE

V pondělí 20. února 2017 v sále hořovické radnice změřili svoji dosavadní uměleckou úroveň naši žáci ZUŠ a žáci ZUŠ Václava Talicha v Berouně v okresním kole soutěže ve hře na smyčcové nástroje, vyhlášené MŠMT ČR. V dopoledních hodinách se 9 soutěžících, ve věku od 7 do 15 let v kategorií řazených podle věku, představilo před odbornou porotou, ve které zasedali zkušení pedagogové, aktivní hráči na housle a mimo jiné bývalí ředitelé obou škol, či houslistka a dlouholetá členka orchestru Státní opery Praha. Pro naši školu byl úspěchem také fakt, že více jak po dvaceti letech se organizace soutěže přesunula pod křídla naší ZUŠ, která nosí ve svém názvu houslového génia Josefa Slavíka (1806 - 1833).

Hodnocení soutěže odbornou porotou bylo veskrze jen pozitivní, za což hovoří samotné výsledky – z celkového počtu přihlášených získali 4 žáci 1. místa s postupem do krajského kola, z toho Šimon Urban (14 let) z naší ZUŠ získal vůbec nejlepší ohodnocení a stal se absolutním vítězem soutěže. Velké uznání patří také těm nejmladším v 0. Kategorii za ZUŠ Hořovice – Daniel Rácz (7) a Adriana Křížová (7), kteří získali nádherná 1. místa, kdy jim jen o kousek utekl postup do krajského kola. Zdá se, že houslové hře se v Hořovicích po dlouhých letech opět začíná dařit.

Těší nás, že poslední 3 roky pozorujeme na naší ZUŠ vzestupný zájem o výuku houslí z řad těch nejmladších. Je to velmi příjemná a radostná situace, ze které vyvozuji uznání dobré práce s dětmi, učitelce houslí Mgr. Elišce Chaloupkové, našim žákům houslistům a celému týmu pedagogů“.

Jakub Albrecht, ředitel ZUŠ

 

—————

Zpět


 
Kontakt            

Palackého náměstí 253/4
268 01 Hořovice
+420 311 512 036
ePodatelna:bottom
Datová schránka-ID: afjxinc