26.12.2015 15:23

Ohlédnutí za VÍTÁNÍM ADVENTU na náměstí v Žebráku

Poslední listopadový víkend se v obcích a městech rozsvěcovaly vánoční stromy, zpívaly se koledy a ze všech stran voněl punč. Na Žebráku se také taková první předvánoční akce konala a navštívilo jí nejvíce lidí za poslední roky. Již tradičně se začalo v sobotu v 16 hodin před budovou městské knihovny na náměstí. Po úvodním slovu starosty Mgr. Zdeňka Havlíka, kdy popřál všem občanům vše nejlepší v nadcházejícím adventu, následoval hudební program, o který se jako každým rokem postarali naši žáci a učitelé ze žebrácké pobočky ZUŠ Josefa Slavíka, kdy na improvizovaném místě u kašny zahráli vánoční písně: komorní soubor (začátečníci) pí uč. Gembické a dechové trio p uč. Kunce. Závěr již tradičně patřil pěveckému sboru mladších ZVONEČEK, a starších ZVONEK pod vedením pí uč. Zuzany Kuncové, které na klávesy doprovodila žákyně Markéta Hošková. Díky spolupráci s Kulturním klubem Žebrák bylo hudební vystoupení oproti minulým ročníkům ozvučeno. Sympatické vystoupení, při kterém si někteří se sborem společně zazpívali koledy, nenarušily ani drobné problémy se zvukovou technikou, kdy se zezačátku nedařilo rozehrát klávesy a začalo se tak o 15 minut déle. Atmosféru to však nezkazilo.

Lidé měli také možnost shlédnout betlém pí Černé ze Žebráku a nově nainstalovanou malou výstavu žáků výtvarného oboru ZUŠ, jež se společně nacházejí ve výloze obchodního domu na náměstí a budou zde vystaveny po celé vánoční svátky.

Po skončení hudebního programu byl po výzvě pana starosty slavnostně rozsvícen vánoční strom, který je letos opravdu nádherný. Ačkoli hlavní program skončil, lidé zde setrvali ještě dlouhou dobu, i díky T. J. Sokol Žebrák, který připravil tvořivé hry pro děti a pro všechny něco na zahřátí. Akci nezkazilo ani počasí, které se naštěstí před začátkem akce umoudřilo, a všichni společně si mohli v klidu užít vítání adventu na Žebráku.