12.05.2014 10:23

MDVV LIDICE

V jarních měsících letošního školního roku 2013/2014 proběhl 42. ročník Mezinárodní dětské výtvarné soutěže (MDVV Lidice), která vznikla v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Původně národní výstava se v roce 1973 stala výstavou v mezinárodním měřítku a v současnosti je známá nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. Do soutěže se v posledních letech přihlašuje pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 60 - 70 států, včetně tak vzdálených zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.

V letošní ročníku se tvořilo na téma "RODINNÉ ZEMĚDĚLSTVÍ aneb NAŠE ZAHRÁDKA A POLE" a zúčastnilo se jej rekordní počet dětských děl - 27.868 prací ze 77 zemí světa, z nichž porota ocenila 1 516 exponátů a udělila 200 medailí.Téma bylo zpracováno v pestré škále technik a materiálů – oceňovány byly plošné práce v technice malby, kresby, rukama poroty prošly i jedinečné grafiky, zpracované různými typy tisku (linoryt, suchá jehla, lept i slepotisk), v menší míře byla zastoupena i počítačová grafika.  

Naše ZUŠ se do soutěže zapojila vůbec poprvé a to pod vedením nové pí. uč. Mgr. Barbory Albrechtové, která žáky na soutěž připravila. V nově otevřeném výtvarném oboru vznikají od začátku školního roku opravdu nádherné práce, z nichž sedm bylo vybráno do soutěže. Pod vedením paní učitelky tak letošním rokem uspěla a byla oceněna čestným uznáním práce Ariely Sukovské, 8 let (1. ročník / I. cyklu).

Všechna oceněná díla porotou si můžete prohlédnou v hlavní expozici v Lidické galerii: 29. května – 31. října 2014. Po jejím skončení bude výstava instalována v ZUŠ Most a na dalších místech České republiky i zahraničí.

Ariele a všem soutěžícím gratulejeme!!!


  Oceněná práce: Ariela Sukovská, 8 let

—————

Zpět


 
Kontakt            

Palackého náměstí 253/4
268 01 Hořovice
+420 311 512 036
ePodatelna:bottom
Datová schránka-ID: afjxinc