25.03.2015 18:00

Koncert bývalých učitelů a absolventů, Sál radnice v Hořovicích

V letošním školním roce si naše škola připomíná 65. výročí od svého založení. Při této příležitosti proběhne řada koncertů a poprvé v historii školy bude vydán její Almanach.

V předvečer 209. výročí narození Josefa Slavíka, ve středu 25. března 2015 od 18 hodin v divadelním sále radnice v Hořovicích, se uskuteční slavnostní koncert bývalých absolventů školy, kterým se hudba stala životním posláním (Květuše Ernestová, sestry Slavíkovy, Táňa Rezková, Jana Češpivová-Klimtová, Dr. Tomáš Kuhn), bývalých pedagogů školy (Kamil Tichota, Jan Krejčí, Josef Hřebík, Alena Spilková) a smyčcového souboru absolventů a přátel školy pod vedením emeritního ředitele Františka Procházky. V průběhu tohoto slavnostního večera bude pokřtěn Almanach k 65. výročí založení Základní umělecké školy Josefa Slavíka v Hořovicích. Koncert také připomene sté výročí narození třetího ředitele školy a zakladatele koncertního cyklu Slavíkovy Hořovice (1957-2007) Vojtěcha Hrubého (1915-2006).

Další koncerty se uskuteční ve velkém sále Kulturního klubu Žebrák. V pátek 24. dubna 2015 od 18 hodin se koná koncert s názvem Hraje celá rodina, který připomene Slavíkův poslední sólový koncert (28. dubna 1833) a 27. května 2015 od 18 hodin vystoupí  učitelé školy na koncertě na počest 182. výročí Slavíkova úmrtí (30. května 1833).

Oslavy, které jsou realizovány za finanční podpory Středočeského kraje, budou uzavřeny jednotlivými žákovskými koncerty.

Ke stažení program koncertu pod odkazem - pozvanka-almanach-program.pdf

Pozvánka na všechny tři výroční koncerty ke stažení pod odkazem - trojpozvánka.pdf

Více v článku  PETASEDESAT

Srdečně zveme širokou veřejnost, žáky, bývalé žáky, bývalé absolventy, rodiče a přátele školy.