06.06.2018 13:18

BRDŠTÍ KOSOVÉ JSOU Z HOŘOVIC

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové ukončili letošní předprázdninový soutěžní umělecký maraton.
V sobotu 26.května 2018 se v Mníšku pod Brdy zúčastnili na již 18. ročníku populární prestižní pěvecké soutěže pro děti a mládež BRDSKÝ KOS 2018.

Hořovice v soutěži reprezentovali Julie Lišková, Tobias Rosenbaum, Štěpán Novotný a Ema Procházková v kategorii I. (do 8 let), Martin Jirák, Lucie Hagyari, Markéta Žílová a Ferdinand Liška v kategorii II. (9 až 11 let), Filip Rataj v kategorii III. (12 až 14 let), Erika Řechtáčková a Filip Strejc v kategorii IV. (do 18 let) a pěvecké duo Martin Jirák a Fillip Strejc a chlapecká sestava Změním se v kategorii pěveckých uskupení.

BRDSKÝMI KOSY  2018 se stali v I. kategorii Julie Lišková, ve II. kategorii Martin Jirák, a v V. kategorii pěveckých skupin duo Martin Jirák a Filip Strejc s jevištní kreací Mám malý stan.
  Porota ve složení Ester Mertová, Milan Herman (hudební manager, porotce Superstar), herečka, zpěvačka a spisovatelka Zora Jandová a Petr Digrin ocenila i Štěpána Novotného druhou cenou, Tobiase Rosenbauma třetí cenou, a Ferdinanda Lišku Zvláštní cenou Radia Junior. Vítězové zazpívají v koncertním programu Skalecké pouti 21.července 2018 na Náměstí F. X. Svobody.

V pěvecké soutěži BRDSKÝ KOS získali žáci Květuše Ernestové dosud (sedm účastí) 6 zlatých Brdských kosů, osm druhých cen, dvě třetí a dvě Zvláštní ceny Radia Junior. Předprázdninovou soutěžní tečku udělala 1.června 2018 v Národním divadle v Praze Ema Procházková ziskem třetí ceny z mezinárodní pěvecké soutěže PRAŽSKÝ PĚVEC. Diplom za účast v soutěži získal Ferdinand Liška.

Hořovickým pěvcem první poloviny roku 2018 se stal Martin Jirák, který ze sedmnácti soutěžních příležitostí proměnil v ocenění úžasných čtrnáct, včetně třech cen z celostátního kola umělecké soutěže s mezinárodní účastí ALLEGRO 2018, 3.ceny z celostátního kola pěvecké soutěže KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2018, stříbrné a bronzové stuhy z celostátního kola soutěže JARNÍ PETRKLÍČ 2018, jedenáctého místa v mezinárodní soutěži Česko zpívá a obhajoby BRDSKÉHO KOSA. Dalším velmi úspěšnými pěvci jsou Filip Strejc s třinácti starty a devíti cenami a Julie Lišková s devíti soutěžemi, ve kterých získala šest cen.

Někteří letos ocenění pěvci vystoupí ve čtvrtek 14.června 2018 na koncertě nejlepších žáků ZUŠ Josefa Slavíka Hořovice v hlavním sále zámku Hořovice.

Gratulujeme.