03.06.2014 19:20

BRDSKÝ KOS 2014

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové se v sobotu 31. května 2014 zúčastnili poslední letošní pěvecké soutěže BRDSKÝ KOS 2014 ve velkém sále v Městském kulturním středisku v Mníšku pod Brdy. Mezi 86 soutěžícími zpívali hořovičtí Tereza Krtilová, Zuzana Krtilová, Pavlína Vokáčová, Filip Strejc, Šárka Rottová, Jana Pommová, Eva Řezáčová, Tereza Vokáčová, Petr Mareš, Tereza Hnaťuková, Emma Šišáková, Nelly Šišáková, Klára Slavíková a Veronika Slavíková za doprovodu Květuše Ernestové v různých sólových a skupinových sestavách.

Nejúspěšnějším našim pěvcem se stal Filip Strejc (2003), který obdržel z rukou předsedkyně poroty, herečky a zpěvačky Zory Jandové Cenu Radia Junior za vynikající pěvecký výkon. Všichni soutěžící obdrželi Diplom za účast v soutěži, pamětní medaili a 2 volné vstupenky na prohlídku Zámku Mníšek pod Brdy.

Soutěž, která se již počtrnácté konala pod záštitou starosty Města Mníšek pod Brdy Dr. Petra Digrina. Vynikajícím způsobem moderovala Vlaďka Pirichová z Radia Frekvence 1.

Všem soutěžícím blahopřejeme.