23.11.2015 11:25

Adventní okénko do ZUŠ Josefa Slavíka Hořovice

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice veřejně vystupují před publikem v průběhu celého školního roku, zvláště v období adventu, který předznamenává příchod blížících se Vánoc, a kdy koledy zní ze všech stran.

V letošním školním roce si pod vedením svých učitelů připravili vystoupení pro širokou veřejnost ve Farním sboru CCE v Hořovicích s názvem ADVENTNÍ LADĚNÍ, kde se 4. prosince 2015 od 17.30 hodin předvedou jednotlivými výstupy sólisté i komorní soubory ZUŠ v kratším programu vánočních i jiných skladeb. Po vystoupení hudebníků bude program pokračovat čtením z knížky Adventní kalendář od Josteina Gaardera, kterou bude listovat Šárka Schmarczová.

Stejně jako v loňském roce se konají v divadelním sále radnice v Hořovicích školní koncerty ZUŠ. Žáci se předvedou sólově i v komorních seskupeních ve čtvrtek 10. prosince od 17 hodin. V pondělí 14. prosince také od 17 hodin se kromě jednotlivých hudebníků ukážou v kombinovaném programu žáci tanečního oboru pod vedením nové pí uč. Venduly Dědové. Na závěr zahraje několik skladeb v tanečním rytmu, v loňském roce nově založený, orchestr ZUŠ pod vedením p. uč. Jakuba Albrechta. Předvánoční akce naší školy uzavírá koncert žáků navštěvující pobočku na Žebráku. Koncert se koná ve čtvrtek 17. prosince od 17 hodin ve velkém sále KK Žebrák.

Především pro rodiče a rodinné příslušníky si sami učitelé organizují interní přehrávky jednotlivých tříd nebo oddělení školy. V průběhu školního roku je jich větší počet také během adventu.

Výtvarný obor každoročně vystavuje své práce ve vitríně obchodního domu na náměstí v Žebráku, a to od soboty 28. listopadu, kdy se na náměstí rozsvítí vánoční strom. Akce s názvem VÍTÁNÍ ADVENTU začíná v 16 hodin výstupem dechových souborů ZUŠ a na závěr si návštěvníci mohou zazpívat koledy společně s našimi pěveckými sbory ZVONEČEK a ZVONEK, které od začátku školního roku vede nová pí uč. Zuzana Kuncová.

Zveme všechny hudby milovné posluchače i na mimoškolní neméně zajímavá vystoupení, která jsou organizována ve spolupráci s jinými školami či subjekty nejen v okolí Hořovic. Již tradiční vystoupení pěveckého sboru ZVONEK v podhradí Točníku proběhne v neděli 20. prosince od 16 hodin. Program obohatí také trio příčných fléten z Hořovic.

V letošním školním roce si naše ZUŠ připomíná 210. výročí narození houslového virtuóza Josefa Slavíka (26. 3. 1806 – 30. 5. 1833). Po novém roce se tak můžete těšit na vystoupení našich houslistů a hostů v sále hořovické radnice, nebo na koncert vítězů mezinárodních soutěží -  sourozenců Kosových (Štěpán - klavír a Martin - housle).