17.12.2014 16:21

ADVENTNÍ KONCERT V KUTNÉ HOŘE

…Čech v Čechách málo co svým uměním zmůže, již praví dávné přísloví….
Jakub Jan Ryba (1765 – 1815)

Žáci Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice z klavírní a pěvecké třídy Květuše Ernestové spoluúčinkovali v úterý 9. prosince 2014 od 18:00 hodin při slavnostním provedení České mše vánoční rožmitálského kantora Jakuba Jana  Ryby v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, který je považován za nejoriginálnější pozdně gotický chrám katedrálního typu v Evropě.

Na koncertě, který zaštítil středočeský hejtman ing. Miloš Petera, vystoupilo na 270 žáků, absolventů a učitelů středočeských základních uměleckých škol. Hořovice reprezentovali slečny Pavlína Vokáčová (2004, ZŠ TGM Komárov), Šárka Rottová (2001), Eva Řezáčová (1999) a Tereza Vokáčová (1996) z Gymnázia Václava Hraběte Hořovice, Jana Pommová (1999, Gymnázium Pod Svatou Horou Příbram), Klára Slavíková, Veronika Slavíková, Květuše Ernestová a pánové Hasan El Dunia a Jan Slavík. Sóla zpívali Lucie Zejfartová, Jana Horáková, Ondřej Socha a Miloš Horák, dirigentem byl ředitel Základní umělecké školy Český Brod Tomáš Charvát.

Sváteční slovo pronesli hejtman Středočeského kraje ing. Miloš Petera a arciděkan římskokatolické farnosti v Kutné Hoře Jan Uhlíř.

Mrazivé počasí neodradilo velké množství návštěvníků, mnozí z nich se občerstvili před koncertem u stánku s produkty Středního odborného učiliště z Čáslavi. Hořovičtí pěvci děkují firmě FALABUS ze Strašic za bezproblémovou dopravu do Kutné Hory a zpět.

Více na www.kr-stredocesky.cz  a https://www.youtube.com/watch?v=tpaIqJSHaQA