Smyčcová třída / Smyčcový soubor Mad Strings

Od roku 2015 se na naší škole formuje smyčcový soubor s názvem Mad Strings (bláznivé struny), který původně byl pouze houslový. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o hru na violu, se i tento nástroj v kolektivní hře nově objevuje.
Žáci se učí komorní hře od samého začátku a tříbí si tak povědomí o spolupráci, souhře a společné tvorbě krásné hudby.

V repertoáru jsou zařazeny skladby renesančních, barokních, klasicistních, romantických skladatelů, ale i těch soudobých či autorů minulého století.
Aranže jsou vybírány nebo psány přímo na míru mladým hudebníkům (dle technické zdatnosti).

Úspěchy souboru:

• bronzové pásmo na soutěži Jarní petrklíč 2019
  • zlatá stuha a titul ABSOLUTNÍ VÍTĚZ Jarní petrklíč 2023
  • reprezentace školy u příležitosti výstavy výtvarných prací v Senátu ČR
  • úspěchy v soutěžích vyhlašovaných MŠMT - Komorní hra s převahou smyčc. nástrojů (Krajské kolo Mladá Boleslav 2023 - 2. a 3. místo)

Mad Strings

Fotogalerie smyčcařů